O KLUBU

Rukometni sportski zaljubljenici iz Osnovne škole Pećine, na čelu sa profesorom tjelesnog odgoja Marijanom Šverkom i direktorom škole Nedjeljkom Fundukom te djelatnicima ondašnje mjesne zajednice Pećine Zvonkom Pandurom, Emili Norma i Stjepanom Pištom Lončarićem, 20.svibnja 1964. godine osnivaju rukometni klub Pećine.

Te godine klub se uključuje u natjecanje druge općinske lige Rijeka. Tada dolazi do reorganizacije natjecanja i RK Pećine nastupaju u novoformiranoj Regionalnoj ligi. Veliki uspjeh RK Pećine bilježe 1968/1969. godine, igrajući u Drugoj saveznoj ligi. Još jedan veliki uspjeh kluba ostvaren je i 1990.godine plasmanom u Prvu B saveznu ligu,godine 1999/2000 klub ispada iz druge lige a potom u treću ligu gdje i danas nastupa sa seniorskom ekipom.

Danas se RK Pećine ističe u radu s najmlađim kategorijama ,od djece koja započinju treniranje rukometa kroz natjecanja mini rukometa do kadeta i na temelju tog rada regrutira se novi igrački kadar seniorske ekipe. U višim dobnim kategorijama od dječaka do mlađih kadeta ostvaruju se odlični rezultati kako na Županijskim prvenstvima,tako i na prvenstvima Hrvatske . Posebno se istakla generacija 1994/95.godišta trostruki viceprvaci državnih prvenstva Hrvatske i državni školski prvaci za godinu 2008/2009 igrajući školsko državno prvenstvo kao ŠSK Vojak pri OŠ Vladimir Gortan.

U klub danas ima oko 100 igrača, od najmlađe kategorije mini rukometa do najstarije seniorske ekipe, svrstanih u sedam natjecateljskih kategorija.

Predsjedničke dužnosti u RK Pećine obnašali su vrijedni entuzijanisti i to od 1964-68 Zvonko Pandur, pa Norma Emili, od 1972.-82. Branko Buneta,od 1982.-1990. Teodor Čandrlić,1990.-94. Božidar Boba Ficko,1994.-98. Veljko Karabaić, a od 1998. Vinko Perušić.

U radu mlađih dobnih kategorija posebno je zaslužan trener Tomislav Kruljac koji je odgojio generacije i generacije igrača počevši od igrača rođenih 1976. godine do današnjih minića rođenih 2002.godine. Danas ti igrači sa velikim uspjehom igraju u ostalim Riječkim klubovima Zametu, Kvarner Kostreni, Kozali, a jedan od najboljih igrača je Mateo Hrvatin, osvajač srebrne medalje sa Svjetskog rukometnog prvenstva održanog u Hrvatskoj 2009. godine.